شنبه 3 آبان 1399 _
 
 
 ارتباط با اداره کل سلامت

 
  امروز
شنبه
آبان 1399
3
قمری:07 ربيع الأول 1442

میلادی:24 اکتبر 2020
 
 
 
تاریخ : پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399     |     کد : 949

انجام آزمايش خون و غربالگري بيماري کوويد19 در سازمان فن آوري اطلاعات و ارتباطات

غربالگري اوليه ، اصل مهم "پیشگیری" است.

رئيس ستاد مبارزه با کروناي شهرداری تبریز محمدحسین حسن زاده از انجام آزمايش خون و غربالگري اوليه، پیشگیری و جلوگیری از بیماری کووید19 پرسنل در سازمان فن آوري اطلاعات و ارتباطات خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات اداره سلامت و اموراجتماعی شهرداری تبریز ، محمدحسین حسن زاده اظهار کرد: به منظور پیشگیری، قطع زنجیره انتقال بيماري کرونا، آزمايشات CBC  و CRP پرسنل سازمان فن آوري اطلاعات و ارتباطات انجام شود.
وي افزود: رایج‌ترین نشانه‌های ابتلا به بیماری کووید-19 تب و سرفه است وتظاهرات بالینی بیمار به صورت اسهال به ندرت اتفاق می افتد.
حسن زاده با اعلام اینکه حدود 43.8 درصد از بیماران کرونايي موردمطالعه پژوهشگران هنگام بستری در بیمارستان، تب داشته اند و در مدت بستری با افزایش بیماری، این میزان به 88.7 درصد افزایش یافته است اما عدم وجود تب در بیماری کووید-19 نسبت به عفونت سندرم حاد تنفسی و مرس، دور از انتظار نيست به همین دلیل ممکن است برخی از بیماران بدون تب، شناسایی نشوند. ولي در بیشتر بیماران در هنگام بستری لنفوسیتوپنی (اختلالی است که در آن لنفوسیت کافی در خون وجود ندارد) مشاهده شده است. لذا در کنار تب سنجي پرسنل بررسي ميزان فاکتورهاي خوني نيز در دست کار قرار گرفت.
 
همچنين اقدامات کنترلي در سازمان فن آوري اطلاعات و ارتباطات صورت گرفته و محوطه ساختمان سازمان، اعم از کف راهروها و اتاق ها و... به صورت کامل شستشو  و تمامی محوطه ضدعفونی مي شود.
لازم به ذکر است محلول‌های  ضدعفونی کننده دست همراه با پیام های بهداشتی در محل های مختلف سازمان جهت استفاده همکاران نصب گردیده  و دستکش‌ و ماسک بهداشتی جهت جلوگیری از تماس مستقیم دست با وسایل برای همکاران توزیع شده است.
 
گفتنی است، جمع‌آوری اصولی و بهداشتی زباله‌ها، پاکسازی و ضدعفونی و شستشوی مرتب سطل‌های زباله در اتاق‌ها نیز از موارد حساس و مهم در راه مقابله با شیوع ویروس کرونا می باشد که در این سازمان به صورت مرتب انجام می‌گیرد.

 


PDF چاپ چاپ