چهارشنبه 13 اسفند 1399 _
 ارتباط با اداره کل سلامت

 
  امروز
چهارشنبه
اسفند 1399
13
قمری:19 رجب 1442

میلادی:3 مارس 2021
 
تاریخ : سه شنبه 2 تير 1394     |     کد : 130

شهردار تبریز: ساختار سلامت شهرداری تبریز به اداره کل ارتقا خواهد یافت/ همکاری مردم در بحث جداسازی زباله فراتر از انتظار بود

صادق نجفی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ما بین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: استراتژی ما در شهرداری تبریز شعار ” تبریزمن، شهر سالم شهروند سالم” می باشد. در همین رابطه شهرداری باید برای ارتقاء تمام جنبه های بهداشت و سلامت و افزایش شور و نشاط شهروندان گام های موثری برداشته و باعث شکوفایی شهر گردد.

به گزارش روابط عمومی مرکز سلامت شهرداری تبریز، صادق نجفی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ما بین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: استراتژی ما در شهرداری تبریز شعار ” تبریزمن، شهر سالم شهروند سالم” می باشد. در همین رابطه شهرداری باید برای ارتقاء تمام جنبه های بهداشت و سلامت و افزایش شور و نشاط شهروندان گام های موثری برداشته و باعث شکوفایی شهر گردد.

نجفی افزود: شهرداری به تنهایی قادر نخواهد بود به صورت کامل نیاز های موجود را برطرف کند و باید تمامی دستگاه ها، از جمله دانشگاه علوم پزشکی که حاکمیت مسئله بهداشت را در اختیار دارد وارد عمل شده و با کمپین های تبلیغاتی و امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می شود، همکاری موثری با شهرداری داشته و در جهت کمک به ارتقاء سلامت تلاش کند. به عنوان مثال در بحث حذف نمکدان از سفره ها، شهرداری امکانات تبلیغاتی خود را در اختیار دانشگاه قرارداد و همکاری موثری شکل گرفت، در سایر بحث ها نیز مثل تبدیل زباله ها به سوخت، شهرداری نیازمند همکاری با دانشگاه می باشد.

وی افزود: ساختار سلامت شهرداری تبریز به اداره کل ارتقا خواهد یافت. همچنین سیاست گذاری خانه های سلامت سطح شهر در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار خواهد گرفت تا با پیدا کردن راه حال های مناسب و جلب اعتماد مردم، به صورت مستقیم آموزش های موردنیاز را به شهروندان ارائه کنند.

وی در این جلسه همچنین از توافق با یک شرکت آلمانی برای  استفاده از مدرنترین دستگاه زباله سوز دنیا در تبریز خبرداد و افزود: در بحث جداسازی و دفع بهینه زباله ها اقدامات بسیار مثبتی در شهرداری انجام شده است که از جمله آن می توان قراردادن باکس های مختلف برای انوع زباله ها در سطح شهر و حتی پخش نایلون های با تکنولوژی مخصوص به صورت خانگی را نام برد که همکاری مردم در این زمینه با شهرداری بسیار فراتر از انتظار ما بود و شهروندان همه مناطق تبریز واکنش خوبی نسبت به این اقدامات داشته اند.


PDF چاپ چاپ