شنبه 3 آبان 1399 _
 
 
 ارتباط با اداره کل سلامت

 
  امروز
شنبه
آبان 1399
3
قمری:07 ربيع الأول 1442

میلادی:24 اکتبر 2020
 
 
 
تاریخ : يکشنبه 20 مهر 1399     |     کد : 1029

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خبر داد:

محدودیت های جدید در مراکز کردشگری و تفریحی تبریز

شهربازی پارک ائل گلی به دلیل عدم رعایت مصوبات ستاد کرونا و بازگشایی خود سرانه پلمپ گردید.

به گزارش امور ارتباطات اداره کل سلامت واموراجتماعی، رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد: کلیه نقاط گردشگری و تفریحی و بوستان های شهری از جمله ائل گلی و کوه عون ابن علی مطابق مصوبه ستاد کرونا با محدودیت های کرونایی و هر گونه تجمع در این مناطق به هر نحو وعنوان ممنوع است.
محمد حسین حسن زاده مدیر کل سلامت واموراجتماعی و رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرداری تبریز افزود: همزمان با شیوع موج جدید کرونا و بر اساس مصوبات ستاد استانی کرونا هیچ کدام از اماکن گردشگری تعطیل شده حق بازگشایی خود سرانه نداشته و در صورت احراز تخلف توسط فرد یا گروه حقیقی و حقوقی با متخلفین طبق ضوابط  و مقررات برخورد و به تخلفات آنان خارج از نوبت قضایی رسیدگی شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. 
حسن زاده اظهار داشت: ستاد پیشگیری از کرونا شهرداری تبریز هیچ مسامحه و یا مراوده ای با هیچ کس و هیچ سازمانی ندارد و در راستای حفاظت و صیانت از سلامت شهروندان تابع مصوبات ستاد کرونا است.
رئیس ستاد پیشگیری از کرونا شهرداری گفت: قطعا اعمال جرایم و برخورد قانونی با افراد و مراکز متخلف از پروتکل های بهداشتی مطالبات مردم بوده و با کلیه افرادی که ناقض شیوه نامه های بهداشتی باشند خصوصا کسانی که از ماسک استفاده نمیکنند با همکاری نیروی انتظامی و ضابطین قضایی و مرکز بهداشت استان که از روزهای آغازین مقابله با شیوع کرونا همسو با هم در تعامل تنگاتنگ بودند ادامه خواهد داشت.
وی افزود:  درمان بیماری covid-19 هنوز امکان پذیر نیست و تنها راه مبارزه و مدیریت این بیماری رعایت اصول بهداشتی مانند بهداشت دست و صورت و فاصله گذاری فیزیکی و پرهیز از حضور در اماکن شلوغ است که در این زمینه هم باید با اعمال مقررات سخت گیری لازم انجام شود و هم مردم با شعور و درایتی که دارند رفتار خود و دیگران را کنترل کنند.
وی در خاتمه از حضور مستمر و چشمگیر همکاران اداره اماکن نیروی انتظامی و مرکز بهداشت استان که در راستای اجرای بهینه پروتکل های بهداشتی خصوصا در اماکن و انظار عمومی به طور شبانه روزی و بی شائبه در راستای خدمت رسانی به شهروندان فعایت نموده اند تشکر و قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد که در سایه این وحدت و همدلی شهروندان و دستگاه های متولی به زودی شاهد غبله بر این ویروس منحوس باشیم.

 


PDF چاپ چاپ