شنبه 3 آبان 1399 _
 
 
 ارتباط با اداره کل سلامت

 
  امروز
شنبه
آبان 1399
3
قمری:07 ربيع الأول 1442

میلادی:24 اکتبر 2020
 
 
 
تاریخ : دوشنبه 14 مهر 1399     |     کد : 1027

عرضه ماسک های طبی استاندارد با قیمت مصوب دولتی با همکاری شهرداری

کمیسیون ویژه ستاد پیشگیری از کرونا شهرداری تبریز از واحد تولید ماسک طبی استاندارد در تبریز بازدید نمودند.

به گزارش امورارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، کمیسیون ویژه ستاد پیشگیری از کرونا شهرداری تبریز از واحد تولید ماسک طبی استاندارد در تبریز بازدید نمودند و مقرر گردید که با هماهنگی و نظارت مستقیم و مستمر در اختیار عموم شهروندان با شرایط اصولی و سهل قرار گیرد .
مدیر کل سلامت و امور اجتماعی و رئیس ستاد پیشگیری از کرونا شهرداری تبریز در این باره اظهار داشت: ماسک های تولید شده در این واحد استانداردها و مجوزهای لازم از وزارت صمت (صنایع و معادن ) و دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو را دارا بوده و روزانه تعداد انبوهی قابلیت تولید را دارد.
محمد حسین حسن زاده رئیس ستاد پیشگیری از کرونا شهرداری تبریز افزود: مجموعه شهرداری تبریز بر اساس رسالت و منشور مشخص که خدمات رسانی به شهروندان از بارزترین شاخصه آن معرفی شده است با هماهنگی صورت گرفته این ماسک ها در تمامی محلات و نقاط مختلف شهر با هماهنگی دستگاههای ذیربط و متولیان سلامت توزیع میگردد.
وی ادامه داد: شهروندان عزیز با ارائه کد ملی و با قیمت مصوب و مورد تائید دولت قادر به خرید از این ماسک ها در حد کفاف و نیاز خانوارها خواهد بود .
حسن زاده در خصوص کیفیت و نحوه توزیع این ماسک ها گفت: با توجه به اینکه از جمیع جهات این ماسک ها مورد تایید دستگاههای مربوطه بوده برای توزیع بهینه و گسترده این ماسک ها شهرداری تبریز ضمن اعلام آمادگی کامل برای تعامل و همکاری مکانهای مناسب را در اختیار این واحد تولیدی قرار می دهد .
او در خصوص صیانت از سلامت پرسنل شهرداری و خانواده های همکاران اذعان داشت : در مجموعه شهرداری سازمانها و مناطق و ستاد پیشگیری از کرونا فقط ملزم به تهیه و خرید ماسک استاندارد می باشند و تهیه و خرید ماسک های غیر استاندارد برای توزیع در بین همکاران به هیچ عنوان مورد تائید و قابل قبول نخواهد بود .
رئیس ستاد پیشگیری در خاتمه خاطر نشان نمود: تعداد محدودی از سازمانها و مدیریت های زیر مجموعه شهرداری در اجرای پروتکل های بهداشتی و مصوبات و شیوه نامه های ستاد کرونا سهل انگاری نموده یا انجام نمیدهند که با عنایت به دستور اکید شهردار محترم به دلیل حساسیت حفظ سلامتی شهروندان و ایجاد مخاطرات در حوزه سلامت  و عدم اعمال شیوه نامه های بهداشتی، با استناد به بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور هرفردی یا سازمانی که در اجرای پروتکل های بهداشتی سهل انگاری نموده یا در مسیر اجرای مصوبات کرونا اقدامی بعمل نیاورد به عنوان متخلف تلقی گردیده و علاوه بر برخورد با این افراد به هیئت تخلفات اداری کارکنان دولت معرفی خواهند گردید.

 


PDF چاپ چاپ