پنجشنبه 14 فروردين 1399 _
 
 
 ارتباط با اداره کل سلامت

 
  امروز
پنجشنبه
فروردين 1399
14
قمری:09 شعبان 1441

میلادی:2 آوریل 2020
 
 
 
تاریخ : پنجشنبه 17 بهمن 1398     |     کد : 870

اداره کل سلامت واموراحتماعی شهرداری تبریز

هوای پاک

جشن روز هوای پاک مقارن با ایام الله دهه فجر با مشارکت این اداره کل و مدارس استعداد یابی بین المللی کارا و با حضور مدعوین و اولیاء و دانش آموزان برگزار شد.

به گزارش امور ارتباطات اداره کل سلامت وامور اجتماعی، جشن روز هوای پاک مقارن با ایام الله دهه فجر با مشارکت این اداره کل و مدارس استعداد یابی بین المللی کارا و با حضور مدعوین و اولیاء و دانش آموزان برگزار شد.
مدیر کل سلامت وامور اجتماعی دکتر محمد حسین حسن زاده با تبریک روز هوای پاک و ایام دهه فجر بیان کرد: با بررسی کارشناسان محیط زیست 70 درصد آلودگی هوا ناشی از تردد سواری های شخصی و وسایل نقلیه عمومی درون شهری و 30 درصد مربوط به کارخانجات است که این معضل به دلیل خطا های مدیریتی و انسانی و رفتارهای ناصحیح بوجود آمده است.       
او اضافه کرد: آینده کودکان منوط به آموزشهای صحیح واصولی مدارس است و نسل آینده جهت پرهیز از شرایط سخت زیست محیطی و آلودگی هوا نیازمند رفتارها و آشنایی های درست این نسل برای ایجاد هوای پاک در جامعه فردا خواهد بود.
وی تصریح نمود: عوامل اصلی آلودگی هوامتفاوت است و یکی از عوامل اصلی در فصول سرد سال وارونگی دما و دود کارخانجات و وسایل نقلیه است که این مسئله در فصول گرم با وجود ریز گرد ها و گرد وغبار تغییر میکند.
او در خصوص طرح تبریز دوستدار کودک با اشاره به خدمات و فعالیتهای شهرداری و واحد های تابعه اذعان نمود: با سفرمدیر دفتر یونسف در تابستان گذشته به شهر تبریز و با همکاری معاونت های شهر سازی و فرهنگی شهرداری ستاد تبریز شهر دوستدار کودک در جهت پیگیری حقوق کودکان راه اندازی گردید.
حسن زاده ادامه داد: با تلاش وهمت خیرین و مردم و با افتتاح انجمن کاشت حلزون دیگر هیچ کودک ناشنوا در مدرسه استثنایی پایه اول ثبت نام نکرده وهمگی این عزیزان در سطح مدارس عادی به تحصیل ادامه خواهند داد که این افتخار نیز برگ زرین دیگری برای شهر اولین ها خواهد بود.
وی در خصوص مقابله با انفولانزا و بحران جهانی ویروس کرونا اعلام کرد: اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز با آموزشهای عمومی به شهروندان تدابیر لازم را اتخاذ نموده است. 
 


اکرم غفارزاده