پنجشنبه 14 فروردين 1399 _
 
 
 ارتباط با اداره کل سلامت

 
  امروز
پنجشنبه
فروردين 1399
14
قمری:09 شعبان 1441

میلادی:2 آوریل 2020
 
 
 
تاریخ : چهارشنبه 25 دي 1398     |     کد : 864

کارگاه آموزشی طبخ آبزیان درفرهنگسرای کوثر لاله برگزار شد

کارگاه آموزشی طبخ خانگی ماهی و آبزیان در هفته تغذیه سالم با جایگزین های غذایی سالم با حضور کارشناس تغذیه اداره کل سلامت در فرهنگسرای کوثر لاله با همکاری اداره کل سلامت شهرداری تبریز و اداره کل شیلات شهرستان تبریز برگزار شد.

به گزارش امور ارتباطات اداره کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری تبریز، مدیر کل سلامت وامور اجتماعی محمد حسین حسن زاده با بیان اینکه این کارگاه ها به صورت مداوم و مستمر در طول سال در همه فرهنگسرا های شهرداری تبریز برگزار می شود اظهار داشت: با توجه به اهمیت مصرف ماهی به عنوان منبع بسیار غنی پروتئین و امگا ۳ در میان خانواده ‌های ایرانی قطعا باید مصرف این سبد غذایی در میان شهروندان بیش از پیش افزایش یابد و فرهنگ سازی شود.
حسن زاده ایجاد تغییر در عادت های غذایی پر چرب و شیرین را ضروری دانست و گفت: بهترین جایگزین آنها پروتئین های سالم مثل غذاهای دریایی و ماهی و همچنین استفاده از میوه و سبزیجات سالم هست.
وی با عنوان اینکه مصرف ماهی برای بیماری دیابت مفید است افزود: مصرف ماهی حداقل یکبار در هفته برای سلامت انسان توصیه می‌شود.‏  
او ادامه داد: شهرداری تبریز و خانه های سلامت برای اصلاح شیوه های زندگی و رفتارسالم در خدمت شهروندان تبریز هستند و همشهریان می‌توانند از مشاوره کارشناسان تغذیه و بهداشتی شهرداری بهره مند شوند.

 


اکرم غفارزاده